Centrum Konferencyjne
w niezwykłym miejscu

Lubelskie Centrum Konferencyjne znajduje się w centrum Lublina, w dzielnicy Śródmieście przy zbiegu ulic: Al. Racławickie i Grottgera. Lokalizacja obiektu jest doskonała pod względem logistycznym. Pozwala na bardzo szybki i sprawny dojazd komunikacją miejską.

Plan Lubelskiego Centrum Konferencyjnego

Lubelskie Centrum Konferencyjne dysponuje 11 komfortowymi salami konferencyjnymi, wyposażonymi w najlepszej jakości sprzęt audiowizualny. Sale mogą pomieścić od ok. 20 do 400 osób. W zależności od potrzeb Klienta, sale każdorazowo są aranżowane na poszczególne wydarzenia. Uzupełnieniem przestrzeni konferencyjnych są pokoje Business Centre, Atrium oraz Taras Widokowy. Od 2020 roku cztery sale pełnią dodatkową funkcję – stały się także studiami do realizacji wydarzeń hybrydowych i online.

Wirtualny spacer

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po obiekcie. Poznaj nasze przestrzenie i zapytaj 
o dostępność już dziś!

rozpocznij spacer

Dojazd do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego

Ogromnym atutem lokalizacji Lubelskiego Centrum Konferencyjnego jest świetny dojazd. Dzięki położeniu w centrum miasta możliwe jest sprawne i szybkie dotarcie do obiektu niezależnie od wybranego środka transportu. Doskonała lokalizacja obiektu pozwala na szybki i sprawny dojazd zarówno z dworców PKP i PKS, jak i z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku.

Do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego można sprawnie dojechać z Dworca PKS, znajdującego się na Podzamczu, korzystając z wielu linii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Dworzec PKS dzięki wielu połączeniom jest doskonale skomunikowany z Warszawą. Z dworca PKS łatwo można dotrzeć do LCK autobusami MPK nr 2, 4, 10, 18, 31 lub 57.

Dojazd z Portu Lotniczego do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego zajmuje ok. 25-30 minut. Komunikację zapewniają m.in. połączenia kolejowe oraz autobusowe dopasowane do rozkładu lotów samolotów. Dzięki temu podróż z lotniska przebiega sprawnie i szybko. Połączenie kolejowe POLREGIO PS umożliwia dotarcie do Dworca PKP. Następnie wystarczy wsiąść do autobusu linii nr 13 lub 30, które mają przystanek przy Al. Racławickich (Ogród Saski). Autobus MPK nr 5 umożliwia dotarcie z Portu Lotniczego Lublin do Dworca PKS, z którego łatwo można dotrzeć do LCK autobusami MPK nr 2, 4, 10, 18, 31 lub 57.

To najważniejsza stacja kolejowa na terenie Lublina znajdująca się przy placu Dworcowym. Przy dworcu znajduje się pętla trolejbusowa linii 150, lub autobusy MPK linii nr 13 lub 30, zapewniające bezpośrednie połączenie z centrum miasta i LCK. Trasa z dworca do obiektu nie zajmuje dłużej niż 15 minut.

W obrębie 50 m od budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego znajdują się 3 parkingi pozwalające na wygodne zaparkowanie samochodu. Klienci skorzystać mogą z podziemnego parkingu LCK liczącego 45 miejsc postojowych. Dodatkowo miejsca parkingowe Urzędu Marszałkowskiego oraz całodobowy parking podziemny przy sąsiednim Centrum Spotkania Kultur liczący ok. 200 miejsc postojowych.

Okolica

Najstarszy i największy park miejski Lublina, Centrum Spotkania Kultur oraz położenie przy jednej z głównej arterii miasta to tylko jedne z wielu atutów okolicy Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Otoczenie pełne zieleni sprzyja zarówno pracy, jak i odpoczynkowi oraz pozytywnej atmosferze. Uroki otoczenia podziwiać można z tarasu znajdującego się na szóstej kondygnacji oraz z przeszkleń na każdym poziomie budynku. W niedalekiej odległości znajduje się centrum akademickie: Katolicki Uniwersytet Lubelski, UMCS oraz Uniwersytet Przyrodniczy, a zaledwie w 15 minut pieszo można znaleźć się w otoczeniu urokliwych kamienic Starego Miasta i klimatycznych restauracji. 

Poznaj Lubelskie

Położenie przy wschodniej granicy Unii Europejskiej z Ukrainą i Białorusią, to jeden z atutów regionu lubelskiego, jako miejsca przyjaznego inwestorom, chcącym działać w sąsiedztwie rynków wschodnich. Przez region i sześć przejść granicznych prowadzą najważniejsze transkontynentalne szlaki drogowe i kolejowe z Brukseli, Berlina i Warszawy do Lwowa, Odessy, Kijowa, Mińska, Moskwy. Przejścia graniczne w regionie przejmują blisko połowę ruchu osobowego i towarowego przypadającego na całą polską granicę wschodnią. W Koroszczynie funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych w Europie terminali odpraw towarowych, a w Małaszewiczach największy w tej części kontynentu kolejowo-samochodowy port przeładunkowy. Olbrzymie znaczenie dla spedycji towarów na szlaku z Azji do Europy ma Linia Hutnicza Szerokotorowa. 


Lublin, z czterema uniwersytetami, politechniką i kilkoma prywatnymi szkołami wyższymi,  jest jednym z największych ośrodków akademickich kraju – co czwarty mieszkaniec miasta jest studentem. Warto zaznaczyć, że od wielu lat z oferty lubelskich uczelni korzystają tysiące młodych ludzi z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i innych krajów byłej Wspólnoty Niepodległych Państw. Natomiast doktorantów z tych państw kształci Kolegium Polsko-Ukraińskich Uniwersytetów. W 20 szkołach wyższych całego regionu zdobywa wiedzę już ponad 100 tys. studentów.


Obok uczelni działają liczne państwowe instytuty badawcze i centra badawczo-rozwojowe, w tym Instytut Agrofizyki PAN i Krajowe Laboratorium Pasz Instytutu Zootechniki w Lublinie oraz prestiżowe ośrodki w Puławach: Instytut Nawożenia Uprawy i Gleboznawstwa, Państwowy Instytut Weterynaryjny, Instytut Nawozów Sztucznych, Oddział Pszczelnictwa Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa, Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii, Zakład Doświadczalny Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN. Silne zaplecze naukowe sprawia, że najbardziej obiecującym dla gospodarki regionu jest sektor nowych technologii.


Gospodarka regionu opiera się na rolnictwie – Lubelskie, mając dobre warunki glebowo-klimatyczne, jest krajowym liderem wielu upraw rolniczych i sadowniczych, m.in. chmielu, malin, porzeczek, truskawek. W ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwija się produkcja i przetwórstwo zdrowej, certyfikowanej żywności, coraz większe znaczenie zyskują też uprawy roślin energetycznych.

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl