Wydarzenie Otwarte

Zapora. Nigdy się nie poddamy!” to spektakl historyczny przedstawiający losy majora Hieronima Dekutowskiego pseudonim Zapora. Zapora to bohater zapomniany, niewygodny. Cichociemny – dowódca, komendant, „Stary”. Spektaklowy Zapora opowiadany jest wspomnieniami żołnierzy. Podstawą dramaturgiczną są zmagania grupy aktorskiej pracującej nad nową premierą, właśnie tą, która jest grana przed widzami. Jest to zapis próby do spektaklu „Zapora. Nigdy się nie poddamy!”. Oszczędny w scenografii, wsparty multimediami, dramatyczny, nieraz komediowy - jak życie. Wydarzeniom scenicznym towarzysz muzyka - współczesne, gitarowe aranżacje przedwojennych szlagierów i piosenek partyzanckich.

Scenariusz do spektaklu powstał na podstawie relacji Zaporczyków  spisanych przez dr Ewę Kurek. Pomysłodawcą wydarzenia jest Dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego Aleksander Batorski. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Marcin Wąsowski. Muzykę do spektaklu opracowali Jakub Stasikowski (zespół B6) i Urszula Kasprzak-Wąsowska (UrKa). Oprawę plastyczną wykonał Michał Łysiak.Obsada spektaklu:
Barbara Szarwiło (Teatr Ziemi Chełmskiej, Teatr Lukla)
Jan Filip (Teatr Bez Maski)
Michał Łysiak (Poławiacze Pereł Improv Teatr)
Adam Organista (Teatr Andersena, Teatr Lukla)
Marcin Strug (Teatr ITP)

Wydarzenie bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy nad widowiskiem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. 

Współorganizatorem spektaklu w Zamościu jest Akademia Zamojska.

Termin najbliższego widowiska:

24 listopada (piątek) godzina 14:00 Zamość / Zamojski Dom Kultury
 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!
 

bip
Zobacz Lubelskie Centrum Konferencyjne LCK w serwisie mojekonferencje.pl